Neden Barf ?

Standart hayvan maması üretiminde kullanılan son derece yüksek ısı, vitaminler, mineraller ve enzimler gibi besleyici pek çok maddeyi yok etmektedir. Böyle bir ürünün hayvanınıza etkili bir besin sunması ve sağlıklı büyümesine yardımcı olması mümkün değildir. Bu yüzden çiğ besin diyeti hayvanlarımız için en uygun biyolojik diyettir. Evcil hayvanlar için satılan ısıl işleme maruz kalmış ve çeşitli kimyasallar kullanılarak üretilen mamalar uzun sureli kullanımda kısıtlı bütçeleri zorlayacak bir unsurdur, bu işin ekonomik boyutu aynı zamanda hazır mamalarda insanların yiyemeyeceği kalitede etlerin kullanıldığını göz önünde bulundurursak evcil hayvanlarımızın sağlığını da tehdit etmiş oluruz. İşte bu noktada hayvan sahiplerinin evlerinde hazırlayabileceği ekonomik, lezzetli aynı zamanda sağlıklı mamalar işinizi kolaylaştıracaktır. Evde hazırlanan mamaların lezzetli ve sağlıklı olmasının yanında oldukça zahmetli maliyetli olacağını da göz önünde bulundurmak gerekiyor. İşte bu noktada çözümünüz BARF oluyor.

Mama üreticileri ısı işleminden sonra besin değeri azalan maddeleri desteklemek adına katkı maddesi eklemek zorundadırlar. Fakat BARF’ta durum çok farklıdır; Çünkü ürünler üretime taze gelir tüketime kadar tazeliğini korur. BARF katkı maddesine ihtiyaç duymaz. BARF tamamen doğal ürünlerle ve hijyenik ortamda üretilmiş olmasının yanı sıra evcil dost sahiplerine ekonomik ve pratik çözümler sunmaktadır.

Canlıların doğasına uygun beslenme, metabolizmasının sağlıklı ve doğru çalışmasını sağlayacaktır. BARF hayvanın ömrünü uzatır, bağışıklığını arttırır. Alerji sorunlarını ortadan kaldırır. Diştaşı oluşumunu engeller, hayvanınızın ağzı kokmaz. Ayrıca köpeğinizin kaslarını güçlendirir. Çiğneme hareketi mideyi, besin kütlesine hazırlar. Daha sağlıklı deri, tüy ve tırnaklar meydana gelir. Köpeğiniz kokmaz, dışkı ve gaz kokusu sorunu azalır. Karnivorların (etobur) ihtiyacı olan Ca/P oranları BARF içeriğinde dengeli düzeyde olduğu için kemiklerde oluşan kireçlenmelere karşıda etkilidir.